Road Rovers RPG

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Acest forum este un RPG bazat pe desenul animat Road Rovers. Este vorba despre o agentie de spioni de elita care sunt de fapt caini modificati genetic de catre Prof. Dr. Shepherd.


    The life another start

    LySa
    LySa


    Mesaje : 2
    Data de înscriere : 14/10/2011
    Varsta : 27
    Localizare : Mioveni

    The life another start Empty The life another start

    Mesaj  LySa Mar Oct 18, 2011 10:50 am

    Hey am inceput un nou fic impreuna cu adina , adminu (george :*) si timy ...


    Cap1



    M-am trezit alene si am privit camera goala.
    -Grey? am spus incet.
    Dar Grey ... nicaieri . Pfff... Am aruncat nervoasa cearsafurile pe podea ...
    -Idiotule! Unde naiba ai plecat?...
    Eu sunt Melinda si am 17 ani... Amuzant ca exact astazi este ziua mea de nastere... Si uita-ma in pat plangandu-mi de mila... Grey, fratele meu incredibil de tampit a uitat din nou... stiu sigur!!
    M-am ridicat si am pasit nesigura pe podea. Trosc .Scnaxuri.... Firar! Podeaua, era presarata cu un frumos covor de snaxuri... de ce nu am parte si eu de petale de trandafiri? Macar azi ...
    Am oftat adanc si m-am apucat de curatat...
    Deodata o melodie cunoscuta se aude prin camera...Nu, nu, nimic alt ceva decat telefonul... Am ridicat micutzul obiect de pe noptiera si am stat uitandu-ma la apelant... Mama! M-am strambat si am aruncat telefonul pe pat... Nu mai vorbisem cu ea de cateva saptamani, dar nu aveam chef sa aud ce are de spus. Felul in care ma trata era ingrozitor, de aceea alesesem sa locuiesc cu Grey. Macar el oricat de ipocrit era, nu ma lovea si nu ma speria... desi in ultimul timp se apucase si el de bautura.
    Am terminat de facut curat si am imbracat rapid o fusta scurta si un tricou alb... Voi intarzia la liceu daca nu ma grabesc! Am apucat in graba ruxacul si am aruncat o geaca de trening in el, apoi am incaltat o pereche de cizme care imi cuprindeau piciorul pana la genunchi.
    Dar cand sa descui usa... cheia mea lipsea. Firar , firar , firar!!! Am cautat in geanta, prin pat, in hanorac, in ruxac.... Unde oi fi pus-o? Telefonul arata ora 08:08.... deja intarziasem la ora de Matematica... Nu-i corect! Era de rau... Singura mea solutie era Grey! Am apelat rapid numarul de telefon si am asteptat...Dar in zadar . Nu raspundea. Trebuie sa mai fie o cheie de rezerva in casa! . Am deschis usa de la camera lui Grey si am inceput scotocitul...
    -Am gasit-o! am spus bucuroasa luand-o din sertarul biroului lui.
    Dar sub ea o punga plina cu pastile able si rozali mi-a atras atentia. E bolnav? Nu, nu putea fi!! Doar nu erau... Privind m-ai atent am inteles. Droguri!! O doamne! De ce face asta?
    Trebuia sa las insa problema asta pentru alta data.... Asa ca m-am ridicat si am plecat spre scoala.
    Pe drum mi-am dat seama ca la prima ora nu mai aveam cum sa ajung la timp , fiindca mai erau decat 5 minute pana la pauza, asa ca am mers mai incet si nu mi-am mai facut griji din cauza asta. Oricum urmeaza fizica si profa si-a dat demisia ... doar n-o sa vina tocmai azi inlocuitoarea...
    Am intrat intr-un sfarsit si eu in clasa. Liniste! Ciudat! . In clasa asta niciodata nu era atat de multa liniste .... La catedra un tip inalt si categoric atragator batea incet cu pixu suprafatza lucioasa de lemn.
    -Avem un coleg nou? am spus aruncandu-mi ruxacu in penultima banca si zambind .
    Nimeni nu mia raspuns.
    -Taceti ca blegi... am spus si m-am asezat pe catedra... Eu sunt Melinda!
    -Buna Melinda! a spus baiatul .
    Vocea lui era intradevar frumoasa, si deja imi faceam planuri, sa-mi schimb colegul de banca , pana cand pe un ton sigur pe el tipul a spus :
    -Pentru ca ai intarziat la ora mea, ai vorbit neintrebata si te-ai comportat necivilizat cu materialul scolar, a facut un gest scurt cu pixul catre catedra, nu doar ca vei fi sanctionata cu absentza ci si cu scaderea notei la purtare, domnisoara!
    Si cu asta am primit numai “cadouri grozave” de ziua mea.... Ghinion peste ghinion....

      Data/ora curentă este: Joi Mai 02, 2024 5:49 pm